Процедура рецензування (експертної оцінки) проводиться для забезпечення високого науково-теоретичного рівня Наукового вісника Ужгородського університету. Серія «Фізика». Мета огляду – сприяти ретельному відбору авторських рукописів для публікації, надання об'єктивної оцінки якості поданого матеріалу, а також визначення якості рівня її відповідності науковим, літературним та етичним стандартам. Усі рецензенти мають бути об'єктивними та дотримуватися положень розділу Публікаційна етика.
- Науковий вісник Ужгородського університету. Серія «Фізика» дотримується «подвійного сліпого» рецензування, згідно з яким експертна оцінка здійснюється в анонімному порядку як для рецензента, так і для авторів.
- До етапу рецензування допускаються наукові статті, оформлені відповідно до розділу Загальні вимоги до оформлення рукописів, які пройшли первинний контроль в редакції.
- Первинну експертизу наукової статті проводить головний редактор або його заступник.
- У разі дотримання вимог до публікації журналу, рукопис статті передається технічному редактору, який надає статті реєстраційний код і видаляє з неї відомості про автора або авторів (відбувається процес кодування статті).
- Закодована стаття надсилається електронною поштою члену редколегії, відповідального за науковий напрям за змістом статті, а також зовнішнім рецензентам.
- Членом редколегії і зовнішніми рецензентами, яким була відправлена закодована стаття, заповнюються типові форми рецензії та вибирається один з варіантів:
- рекомендовано до публікації;
- рекомендовано до публікації після доопрацювання;
- не рекомендовано до публікації.
У разі відмови або необхідності доопрацювання, рецензент має надати письмове аргументоване пояснення причин такого рішення. Незалежний експерт в області дослідження має розглянути рукопис протягом двох тижнів з моменту отримання статті.
- Рекомендації рецензентів направляються електронною поштою технічному редактору. Статті, які потребують доопрацювання, надсилаються авторам з конкретними рекомендаціями для поліпшення якості матеріалу без ідентифікації рецензентів.
- Доопрацьований варіант статті відправляється в редакційну колегію для повторної перевірки та рецензування. У разі повторного негативного результату рецензування, стаття відхиляється та не підлягає подальшому розгляду.
- Остаточне рішення про публікацію статті приймається на засіданні редакційної колегії, на якому враховуються отримані рецензії та звіти перевірки на плагіат.
- Рішення редколегії повідомляється автору. Редакція журналу не вступає в дискусію з авторами відхилених статей.
- Подальша робота зі статтею, що була прийнята до публікації, здійснюється редакційною колегією відповідно до технологічного процесу підготовки номера журналу.
- Рецензії та рекомендації для кожної статті зберігаються в редакції в електронному вигляді протягом 2-х років від дня публікації номера журналу, у якому розміщена рецензована стаття.
Усі етапи роботи над рукописом, починаючи від надходження статті до редактора і до її публікації, описані в таблиці, поданій нижче.