ISSN 2415-8038
uk Українська

Політика антиплагіату

Науковий вісник Ужгородського університету. Серія «Фізика» приймає до публікації тільки оригінальні матеріали, які не були опубліковані раніше. Журнал використовує програмне забезпечення Unicheck для контролю текстового запозичення в поданих рукописах. Редакція видання дотримується думки, що плагіат у наукових публікаціях – це порушення системи норм професійної поведінки у взаєминах авторів, рецензентів, редакторів, видавців і читачів, яке суперечить положенням розділу Публікаційна етика .

Редакційна колегія видання аналізує всі випадки зафіксованого плагіату та зберігає за собою право не допустити рукопис до процесу рецензування. Наукові роботи, які були отримані редакцією журналу, аналізуються за такими показниками:

  • якщо оригінальність тексту рукопису становить понад 80 % – матеріал допускається до публікації;
  • якщо оригінальність роботи становить від 60 до 80 % – наукова робота повертається авторам на доопрацювання з рекомендацією переглянути текстові запозичення та повторно надіслати статтю у виправленому документі;
  • менше 60 % – рукопис до розгляду не приймається.

Відсоток плагіату розраховується за допомогою програмного забезпечення, яке перевіряє документи на наявність запозичень як у локальній базі, так і в мережі Інтернет. Отриманий звіт аналізується редакційною колегією.

Якщо факт текстового запозичення був зафіксований після публікації, то редакційною колегією проводиться його ретельний аналіз. Редакція журналу в обов'язковому порядку зв'яжеться з автором і повідомить про цей прецедент. Сторінки, які містять плагіат, будуть позначені в PDF-файлі; залежно від кількості плагіату, документ також може бути видалений з бази даних журналу.